GroenPlus

GroenPlus is de beweging van Groenen van 55+ tot 100+. Deze mensen zijn actieve burgers die acties voeren, op zoek gaan naar voorbeelden van samenleven in binnen- en buitenland, colloquia organiseren en zich op alle mogelijke manieren inzetten om het samenleven aangenaam te maken.

Acties

GroenPlus speelt in op de actualiteit: aan de vooravond van de wereldtop voor het klimaat in november 2015 stapten en fietsten GroenPlussers naar Parijs. Bedoeling was onze wereldleiders aan te zetten tot een wereldwijd akkoord om maatregelen te nemen voor het klimaat.

GroenPlussers deden mee aan een actie ViaVelo om aandacht te vragen voor de bezetting en onderdrukking van het Palestijnse volk.

Studiereizen

GroenPlus onderneemt studiereizen naar steden die bekend staan om hun goed beleid inzake mobiliteit, energie, ruimtelijke ordening, enz.

Freiburg en Kopenhagen mogen alleszins gezien zijn. GroenPlussers die meedoen aan de studiereizen vinden stof genoeg om goede voorbeelden ook bij ons ingang te doen vinden.

Provinciale werking

GroenPlus is ook actief in onze provincies. De GroenPlussers zetten per provincie acties en activiteiten op.

Antwerpen: Luc Lamote, luc.lamote@telenet.be

Limburg: Ivo Thys, ivothys@scarlet.be

Oost-Vlaanderen: Jos Deraedt, jos.deraedt@telenet.be

Vlaams-Brabant: Mieke Matthijs, miekematthijs47@hotmail.com

West-Vlaanderen: Luc Debuyst, luc.debuyst@groen.be

Bezoek ook Antwerpse Groene Senioren.

Markante mensen

​Maak kennis met enkele markante mensen van GroenPlus in een brochure 'Zilver GROEN, een rollenboek over twaalf groene ouderen'.

GroenPlus zoekt mensen met (beroeps)ervaring

GroenPlus stelt vast dat de bevolking van 55-plussers toeneemt, maar dat de leeftijd van de polici daalt. GroenPlus zet zich in om op te komen voor àlle 55-plussers, ongeacht of ze jonger dan 60 jaar of ouder dan 80 jaar zijn, ongeacht hun maatschappelijke status, ongeacht hun financiële kunnen en vermogen. Dus zoekt GroenPlus mensen met beroepservaring en zelfs ruimer: met levenservaring. Misschien zou het goed zijn als er quota zouden vereist zijn voor kieslijsten: b.v. minstens één oudere in de top 3 van de kieslijsten.
Zie ook onze mensen.

Neem gratis een abonnement op het tijdschrift van Groen, PIT.

Zilverblad

GroenPlus heeft een tijdschrift Zilverblad, dat vier maal per jaar verschijnt.  Je kan een presentexemplaar aanvragen bij eindredacteur Walter Decoene walter.decoene@gmail.

Blader door  de recentste Zilverbladen.